Ви є тут

Олександр Омельчук та Юрій Ройко перебувають у Києві з робочим візитом

Голова Луцької районної ради Олександр Омельчук та його радник Юрій Ройко перебувають у Києві із робочим візитом. Вони взяли участь у засіданні підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів, який очолює народний депутат Вячеслав Рубльов.

Окрім волинян, на засіданні також були присутні представники новостворених районних рад Рівненської, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Полтавської, Харківської, Чернівецької областей.

Як розповів голова Луцької райради Олександр Омельчук, після укрупнення районів постало питання повноважень, якими наділена новостворена районна рада, не менш важливим є її фінансова складова та взаємодія з територіальними громадами, обласною радою.

Радник голови Луцької районної ради Юрій Ройко наголосив, що до 1 липня 2021 року районна рада зобов'язана передати комунальні заклади у власність громад, адже немає ні прав, ні фінансових можливостей їх утримувати.

До слова, передача комунальних установ Луцькою районною радою перебуває на завершальному етапі, про що було наголошено на засіданні підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів.

Приємно, що досвід Луцької райради був поставлений у приклад іншим радам, адже комунальні установи, як наприклад центри ПМСД, передаються громадам із рекомендацією провести незалежний аудит їхньої фінансово-господарської діяльності.

Крім того, методи наповнення районного бюджету нинішнім керівництвом Луцької районної ради взяли на озброєння представники інших райрад.