Ви є тут

Луцька ОДПІ:

Податкові зміни - 2019: з 1 січня платники податків, що ліквідуються, зобов'язані передавати всю «первинку» в архів

 

Такі зміни запроваджено з 1 січня 2019 року нормами Закону України від 23.11.2018 р. №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Відповідно пункт 44.3 ПКУ доповнено другим абзацом, який передбачає, що в разі ліквідації платника податків первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінзвітність, інших документів за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39ПКУ), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Луцьке управління ГУ ДФС у Волинській області звертає увагу, що платники податків зобов'язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.

 

                                  Сектор організаційного забезпечення Луцького управлінняГУ ДФС уВолинській області

 

 

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо порядку заповнення та подання звіту з єдиного внеску підприємцями

 

ДФС України  у листі від 24.01.2019 №2265/7/99-99-13-02-01-17 надала роз’яснення щодо сплати єдиного внеску та подання річної звітності з єдиного внеску фізичними особами – підприємцями за 2018 рік.

Зокрема, у листі зазначено, що відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.

Відповідно до вищевказаного Закону платник єдиного внеску зобов’язаний  своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством.

Фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів фіскальної служби Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік.

Зокрема, Звіт подається за формою № Д5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, із зазначенням типу форми «початкова».

Звітним періодом є календарний рік.

Граничним терміном подання звіту за формою № Д5 за звітний період 2018 року фізичними особами-підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, є 11 лютого поточного року, оскільки відповідно до порядку подання звітності  граничний термін подання припадає на  9 лютого, який є вихідним днем.

Зауважимо, фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.

Детальніше щодо сплати фізичними особами-підприємцями єдиного внеску за 2018 рік та подання річної звітності, а також приклади її заповнення, у листі ДФС України від 24.01.2019 №2265/7/99-99-13-02-01-17.

 

Сектор організаційного забезпечення Луцького управлінняГУ ДФС уВолинській області.

 

 

Подайте декларацію про доходи при наданні земельної ділянки в оренду.

 

Луцьке управління Головного управління ДФС у Волинській області повідомляє, що у 2019 році фізична особа-орендодавець при отриманні доходу від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка при цьому не є податковим агентом (самозайнятою особою), має сплатити податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких ділянок.

         Бюджетним кодексом передбачено, що податок на доходи фізичних осіб, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

         При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок з таких доходів за своєю податковою адресою.

 

                                  Сектор організаційного забезпечення Луцького управлінняГУ ДФС уВолинській області.

 

 

Кампанія декларування доходів громадян – 2019.

Луцьке управління Головного управління ДФС у Волинській  області інформує, що з початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року. За вибором платника податків, декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

         Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

         При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

         Подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - декларація) передбачено Конституцією України та Податковим кодексом України , згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати декларацію та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Граничні строки подання декларації:

         - для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2018 рік – 30.04.2019;

         - для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2018 рік – 11.02.2019.

 

                                  Сектор організаційного забезпечення Луцького управлінняГУ ДФС уВолинській області.