Ви є тут

Шановні депутати!

Шановні депутати!

Нагадуємо, що відповідно до Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції”  суб’єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Декларація подається за місцем роботи, а у разі відсутності такого – до апаратів відповідних місцевих рад за період з 1 січня 2015 року до моменту припинення повноважень депутата.

Також хочемо зазначити, що суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою  і в порядку, визначеними цим Законом (абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції”).

Звертаємо увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні” повноваження депутата ради закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Тому, пропонуємо подати декларацію відповідно до вищенаведених норм.

Крім цього, наголошуємо на необхідності дотримання норм чинного законодавства для уникнення відповідальності, яка передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. Статтею 1726 КУпАП встановлена відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, а саме: несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

Також, статтею 3661 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або умисне неподання суб'єктом декларування зазначеної декларації.

 

Заступник голови ради                                                                                                                             В.Б. Веремчук

Шкльода 72 24 21

Примітка: Бланк ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНО, ДОХОДИ, ВИТРАТИ І ЗАБОВ'ЯЗАННЯ ФІНАНСОВОГО ХАРАКТЕРУ розміщений в розділі "Запобігання та протидія корупції"