Ви є тут

Сьогодні в Україні вшановують пам'ять загиблих українських військових під час Іловайського котла

Відповідно до Указу Президента України на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві  встановлено День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який відзначати щорічно 29 серпня.

         29 серпня 2014 року українські військові через коридор мали вийти з оточеного сепаратистами Іловайська. Натомість зазнали значних обстрілів. Упродовж серпня у боях за Іловайськ полягло 368 українських бійців, а ще 18 вважають зниклими безвісти. Цей бій став одним із ключових під час війни на Донбасі, коли українські військові перейшли від атаки до оборони. За ці  роки на сході України  загинули тисячі українців, які боронили свою Батьківщину.

         Згадаймо та вшануймо пам’ять всіх Героїв, які захищали цілісність України. Висловлюємо співчуття родинам загиблих.  Вони були чиїмись синами, батьками, друзями, коханими. Можна навіть згадувати дріб’язкові конфлікти, але все це – ніщо в порівнянні з вічністю. Бо вони віддали найдорожче – своє життя за свою Батьківщину, за свій народ, за наш мир і спокій. І навряд чи хто-небудь з них думав, що їх життя обірветься так раптово, далеко від рідного дому. Ми не забудемо цих хлопців. Ця величезна втрата– наш спільний біль. Вони – наша гордість. Вклоняємось їх подвигу та силі духу.