Ви є тут

Про роботу відділу трудового архіву за 2013 рік

Головним завданням відділу  трудового архіву районної ради є прийом на зберігання та опрацювання документів з особового складу (книг наказів, відомостей про нарахування заробітної плати, особових рахунків працівників) ліквідованих підприємств, господарств та організацій незалежно від форм власності, що розташовані на території району, робота із запитами громадян соціально-правового характеру, надання методичної допомоги відомчим архівам господарств – фондоутворювачів трудового архіву з питань правильного ведення та описування документів з особового складу. 

На зберіганні у трудовому архіві знаходиться 11882 одиниці   зберігання з особового складу. На зберіганні знаходиться справи 104 фондів.

З початку року  було сформовано архівні фонди та прийнято на державне зберігання 747 од.зб. Це документи таких підприємств та господарств як: 

СТзОВ «Оберіг», с. Одеради                                    - 724 спр.

ТзОВ «Артнар», с. Підгайці                                          - 6 спр.

ПП «Аква-люкс», С. Гірка Полонка                             - 7 спр.

МП «Універсал», - 7 спр.

ДП «Будсервіс-Луцьк» - 3 спр.

У зв’язку із зверненням начальника управління Пенсійного фонду України у Луцькому районі Т.І. Козачук щодо виникнення складності у витребуванні документів про стаж та заробіток, необхідних для звернення громадян за призначенням пенсії 21 травня 2013 року начальником відділу трудового архіву районної ради О.А.Малихою разом з начальником архівного відділу райдержадміністрації З.В.Сидорук та Білостоцьким сільським головою В.А.Франчуком було здійснено обстеження умов зберігання документів з особового складу СГВК «Джерела». Документи СГВК «Джерела» зберігаються у засновника підприємства О.В. Никитюка за адресою с. Горзвин, вул. Молодіжна, 4. Скарг від громадян про складність в отриманні довідок для призначення пенсії у сільську та районну раду не надходило. Про результати обстеження складений відповідний акт, в якому зобов’язано гр. О.В.Никитюка забезпечити належне зберігання документів. 

До відділу  трудового архіву районної ради у 2013 році надійшло 516  запитів від громадян та установ. З низ 50 - від установ Пенсійного фонду України, 4 запити, що надійшли з-за кордону про надання довідок про підтвердження стажу роботи, пільгового стажу роботи та доходів з господарств, підприємств, товариств, які ліквідовані чи припинили свою виробничу діяльність. Указані довідки необхідні при нарахуванні пенсії за віком та через хворобу, перерахунку пенсії, при втраті трудової книжки, при втраті годувальника, при встановленні громадянства. На ці запити було видано 792 архівні довідки (у 2012 році – 740). По 16 запитах була надана відмова у зв’язку з відсутністю інформації в архівних документах або за відсутності документів на зберіганні в архіві.

Крім того у зв’язку зі змінами в пенсійному законодавстві до архіву звертаються громадяни з заявами про надання архівних довідок, що підтверджують періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років. У 2013 році до архіву звернулось 37 громадян про  підтвердження пільгового стажу роботи або таких, для яких вибирались відомості про заробітну плату за період понад 20 років.Таким чином, архів надає не тільки довідки, що підтверджують трудовий стаж, а також про нарахування заробітної платні, за весь період відпрацьований на посаді (як правило, за період 20-30 років), що дає право на пільги. По кожному заявнику, що претендує на пільгову пенсію, пенсійний фонд проводить перевірки достовірності наданих архівом довідок, про що складаються відповідні акти. Виконання таких запитів та перевіряння архіву працівниками пенсійного фонду потребує значних витрат бюджету робочого часу (до 3 робочих днів на підготовку довідок та перевіряння УПФУ на одного заявника).

Управлінням Пенсійного фонду у Луцькому районі у 2013 році проведено 102 перевірки правильності видачі архівних довідок. Розбіжностей не виявлено, дані, вказані у довідках відповідають первинним документам.