Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

Луцька бізнес-спільнота сплатила до бюджетів усіх рівнів понад 450 мільйонів гривень

 

З початку року платники податків міста Луцька та Луцького району перерахували  до зведеного бюджету України 452,7 мільйона гривень. В тому числі у травні 2014 року - 93,2 мільйони гривень.

До державного бюджету надійшло  233,2 мільйони гривень. Надходження, що формують місцеві скарбниці, в регіоні склали 219,5 мільйонів гривень.

Найбільшу суму коштів, що поповнила  дохідну частину казни у січні – травні поточного року складає податок на доходи фізичних осіб, із обсягом надходжень 167,3 мільйона гривень.

„Таких результатів вдалося досягти завдяки спрямуванню всіх зусиль на покращення якості обслуговування та створення максимально комфортних умов для бізнесу і громадян, шляхом усунення адміністративних бар’єрів та вдосконалення ефективності податкового контролю”, - зазначила начальник відділу моніторингу забезпечення доходів і зборів та експрес – діагностики Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Анна Баранова.

                                     Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

Коло користувачів електронного цифрового підпису цього року поповнилося майже 3 тисячами осіб , - Луцька ОДПІ

 

Із початку запровадження сервісу безкоштовної видачі сертифікату електронного цифрового підпису до сектору реєстрації користувачів ГУ Міндоходів у Волинській області звернулося 10236 громадян та представників бізнес-спільноти, котрі обслуговуються  у Луцькій ОДПІ.

Станом на 1 січня 2014 року безкоштовними  ключами  електронного цифрового підпису користувалося 7258 представників луцького бізнесу та громадян.

Відтак, протягом лише п’яти місяців цього року кількість клієнтів  АЦСК у Луцьку зросла майже на 3 тисячі осіб.

Таке бажання представників бізнесу користуватися сучасними інформаційними технологіями під час виконання податкових зобов’язань фахівці Луцької ОДПІ пов’язують зручністю, оперативністю електронного звітування.

Начальник управління ІТ та обліку платників Луцької ОДПІ Валерій Бродосюк каже, що навіть за наявності окремих технічних проблем під час електронного формату звітування фахівці інспекції надають оперативну практичну і технічну допомогу.

«Хочу звернути увагу, що кожен платник податків при виникненні технічних проблем із поданням звітності в електронному вигляді, може звернутися до фахівців органів Міндоходів на Волині за номером 77-84-94 для з’ясування причин технічних негараздів та усунення проблем», - зазначив Валерій Бродосюк.

Нагадаємо, що з 1 січня поточного року Акредитований центр сертифікації ключів перейшов на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. За словами фахівців Міндоходів, такий формат криптографічних повідомлень унеможливить підробку ключів та посилить захист інформації від сторонніх осіб.

Для зручності користувачів всі сертифікати, які були отримані до 1 січня 2014 року, також є дійсними протягом 2 років з моменту їх отримання.

У зв’язку з нововведеннями АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити  з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходівhttp://acskidd.gov.ua.

Порушники податкового законодавства цьогоріч сплатили до бюджету майже п’ять мільйонів гривень,- Луцька ОДПІ

Підрозділами податкового  аудиту Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області за п’ять місяців поточного року проведено 178 планових та позапланових перевірок, що на 124 перевірки  менше,   ніж за аналогічний період 2013 року. За результатами контрольно-перевірочних заходів  порушники  вже сплатили до бюджету 4,8 мільйона  гривень.

Про це  під час особистої зустрічі з суб’єктами господарювання міста Луцька повідомила  начальник управління податкового аудиту Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів в області Леся Курило.

«Інспекцією здійснюється контрольно-перевірочна робота виключно щодо тих суб’єктів господарювання, діяльність яких має ознаки ризиків несплати  або сплати податків у неповному обсязі. Тому, внаслідок переорієнтації контролю на виключно ризикові підприємства, при помітному  зменшенні кількості перевірок, сума узгоджених коштів, донарахованих за результатами перевірок,  зросла у 2014 році у порівнянні з аналогічним періодом минулого року  на 15 відсотків», - зазначила Леся Володимирівна.

 

                                     Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Половину всіх надходжень з ЄСВ у Волинській області забезпечили луцькі роботодавці

 

Протягом січня – травня  2014 року, платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування міста Луцька та Луцького району перерахували на рахунки Держказначейства 513,8 мільйона гривень. Це  48 відсотків з ЄСВ від усіх надходжень   області.  

Як зазначають фахівці відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області, за п’ять місяців поточного року індикативний показник з єдиного внеску виконано на 101,4 відсотка.  При запланованих 506,5 мільйонах гривень, фактично надійшло на 7,3 мільйона гривень більше.

«Виконання зобов’язань зі сплати єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування – це, перш за все, своєчасні пенсії та соціальні гарантії, зокрема, захист на випадок безробіття та  від нещасних випадків й професійних захворювань, а також тимчасової втрати працездатності», - підкреслила заступник начальника відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Луцької ОДПІ Лілія Пашковська.

Наразі у місті Луцьку та Луцькому районі щомісячно подають звіти та сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування понад 22 тисячі платників.

 

 Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Луцька ОДПІ роз’яснює особливості оподаткування відпусток

 

Фахівці інформаційно-комунікаційного відділу Луцької ОДПІ повідомляють, що оподаткування сум відпусток податком на доходи фізичних осіб та єдиним соціальним внеском нічим не відрізняються від загальних правил оподаткування заробітної плати. Нарахована сума відпускних враховується при визначенні граничного розміру доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. База оподаткування для податку на доходи фізичних осіб зменшується на суму єдиного соціального внеску та на суму податкової соціальної пільги, якщо на неї є право. Розмір податку як для відпускних, так й для заробітної плати однаковий.

При заповненні Податкового розрахунку за ф.№1ДФ відпускні відображаються, як і зарплата, з ознакою доходу «101». Якщо відпустка припадає не на один місяць, а триває ще й частину наступного, то з метою розрахунку граничного доходу для застосування соціальної пільги з податку на доходи фізичних осіб відпускні відносяться до відповідних періодів їх нарахування (пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 Податкового кодексу України). Тобто, суму «перехідних» відпускних слід спочатку розподілити між місяцями, на які вони припадають, й далі визначати право на податкову соціальну пільгу та застосовувати відповідні ставки податку на доходи фізичних осіб.

Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині утримання за ставкою 3,6% визначається в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відпускні входять до складу додаткової заробітної плати, тож суми фактично нарахованих відпускних можуть бути віднесені до витрат платника податку на прибуток на підставі п.142.1 ст.142 Податкового кодексу України.

Також нагадуємо, що для набуття права на відпуску працівник має перебувати в трудових відносинах з підприємством або укласти трудовий договір з фізичною особою.

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Бази відпочинку, санаторії, дитячі табори: чи сплачувати податок на нерухомість

 

Фахівці Луцької ОДПІ нагадують власникам об’єктів  житлової нерухомості – юридичним та фізичним особам, в тому числі нерезидентам, про необхідність сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Звертаємо увагу власників готелів, мотелів, баз відпочинку, санаторіїв, пансіонатів, спортивних та дитячих таборів тощо, у випадку віднесення зазначених об’єктів правовстановлюючими документами (документи, що підтверджують право власності, дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно тощо) до житлового фонду, за них необхідно сплачувати податок на нерухоме майно. Перелік житлової нерухомості, яка не є об’єктом оподаткування, визначено п.п. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичної особи, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості, зазначають у інформаційно-комунікаційному відділі.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 265.7.2 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).

Платники податку – фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, щодо: об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку (п.п. 265.7.3 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п.п. 265.7.5 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).

Відповідно до п.п. 265.10.1 п. 265.10 ст. 265 ПКУ податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ