Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

Школярі познайомились з роботою ЦОПу в «День відкритих дверей» у Луцькій ОДПІ

 

Нещодавно у Луцькій ОДПІ відбувся «День відкритих дверей». В цей день інспекція гостинно зустрічала відвідувачів, зокрема старшокласників, які є учнями «Луцького навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 7 – природничого ліцею».

Заступник начальника Луцької ОДПІ Ткачук Андрій Михайлович та працівники центру обслуговування платників познайомили учнів з роботою ЦОПу, де створені комфортні умови для відвідувачів, діють зручні сервіси з видачі довідок, приймання звітності та надання консультацій.

«Проведення заходів з молоддю стало вже доброю традицією, тому що податкова культура повинна виховуватися з дитинства. Добровільна сплата податків – це не тільки обов'язок кожного громадянина, а і свідоме розуміння необхідності цього, а відтак пошани до країни, в якій ми живемо»,- зазначив Андрій Михайлович.

Дітей цікавили питання отримання ідентифікаційного номера та відповідальність за несплату податків. Наприкінці  зустрічі  школярі поділилися враженнями від побаченого, отримали сувеніри та поспілкувались з податківцями.

Довідково: за чотири місяці 2014 року в Центрі обслуговування платників Луцької ОДПІ було видано 2560 реєстраційних номерів облікової картки платника податків.

 

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

За чотири місяці луцькі платники отримали майже 3 тисячі електронних ключів,- Луцька ОДПІ

 

Про це повідомив начальник управління ІТ та обліку платників Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Валерій Бродосюк.

За словами посадовця сьогодні ключі електронного цифрового підпису користуються значним попитом серед представників бізнесу, громадян міста Луцька та Луцького району.

«Платники дедалі активніше використовують у своїй діяльності IT-технології та надають перевагу віртуальній комунікації з органами доходів і зборів за допомогою електронного ключа, – зазначив Валерій Іванович. – Протягом січня-квітня 2014 року вони отримали 2891 посилених сертифікатів електронних ключів».

Валерій Бродосюк  наголосив, що ключі, які безкоштовно видають пункти реєстрації Акредитованого Центру сертифікації ключів, дозволяють укладати різні договори з іншими особами в електронній формі та вести особисте листування, що при цьому  гарантує повну конфіденційність.

Нагадаємо, посилені сертифікати відкритих ключів підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть безкоштовно отримати в пункті реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів, який діє у Луцькій ОДПІ за адресою: місто Луцьк, Київський майдан, 4.

 

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Луцька ОДПІ: консультації можна отримати на оновленому сервісі офіційного веб-порталу Міндоходів

 

Для того, щоб отримати фахову консультацію з питань оподаткування, фахівці Луцької ОДПІ радять скористатися  оновленим сервісом офіційного веб-порталу Міндоходів -  загальнодоступним  інформаційно-довідковим ресурсом  «ЗІР» .

Інформація в  загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі  систематизована за тематикою: оподатковування; митна справа; єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; електронний цифровий підпис.

«ЗІР» забезпечує можливість пошуку інформації з певного податку, за напрямками діяльності, за відповідями на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань і т.п.

У розділі «Питання-відповіді» розміщено відповіді на питання щодо  оподатковування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування та щодо діяльності акредитованого центру сертифікації ключів.

Розділ «Письмові консультації» містить витяги з письмових консультацій, наданих на типові звернення суб'єктів господарювання й громадян.

Для надання пропозицій і зауважень щодо роботи ресурсу пропонується використати «Форму зворотного зв'язку».

Ознайомитися з функціональними можливостями загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу можна за посиланням: http://zir.minrd.gov.ua.

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, - Луцька ОДПІ

 

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію встановленої форми з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально. Фахівці інформаційно-комунікаційного відділу наголошують, що для новостворених об’єктів житлової нерухомості така декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на даний об’єкт.

Нагадуємо, що платники податку – юридичні особи зобов’язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, в яких розрахувати податкове зобов’язання за 2014 рік з поквартальною розбивкою.

Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.

Таким чином, до затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків – юридичним особам у колонці 3 «Житлова площа об’єкта нерухомості» декларації та у колонках 7 «Житлова площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)», 9 «Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності» додатка до такої декларації, пропонується вказувати загальну площу об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки.

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міндоходів України 25.04.2014 №263.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ