Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

Мобілізовані підприємці не будуть платити єдиний податок та ЄСВ, - Луцька ОДПІ

 

Фахівці Луцької ОДПІ повідомляють, що податковий борг фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку I та II груп, які не здійснювали господарської діяльності на період мобілізації та не одержували дохід, тобто борг який виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин) – вважатиметься безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню. При цьому контролюючі органи не будуть застосовувати санкції та пеню з єдиного податку за період перебування цієї категорії платників на військовій службі.

Вказане питання урегульоване Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України № 276 від 06.05.2014.

При цьому, підприємці повинні будуть надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому має бути зазначено період перебування на зборах.

Також, фізичні особи, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного внеску (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати ЄСВ (за себе).

Нагадаємо, раніше Луцька ОДПІ повідомляла, що фізичні особи – підприємці, яких призвано до військової служби, не звільнялись від сплати ЄСВ. Проте, через запровадження часткової мобілізації до лав Збройних сил України Верховна Рада переглянула вказану норму.

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Під час цьогорічної кампанії декларування у Луцькій ОДПІ прозвітувались 32 мільйонери

 

За підсумками деклараційної кампанії - 2014 до Луцької ОДПІ надійшло 32 декларації, зазначена сума доходу в яких за 2013 рік перевищує 1 мільйон гривень, - повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Ігор Невар на зустрічі з представниками місцевої бізнес - спільноти.

Сума податку з доходів фізичних осіб, що підлягає до сплати в бюджет склала майже 1,5 мільйона гривень.

За статистикою інспекції, декларації про майновий стан і доходи, отримані у минулому році, подали 21 спортсмен та 28 діячів культури. Сума задекларованих доходів спортсменами перевищує 3,3 мільйона гривень, діячі культури прозвітувалися про понад 2,2 мільйона гривень доходів.

«Для мешканців Луцька та Луцького району сумлінна сплата податків представниками творчих професій та спорту є своєрідною мотивацією. Своєчасне та сумлінне декларування доходів є запорукою суттєвих фінансових надходжень до бюджету, а отже і зміцнення фінансового статусу держави», - наголосив Ігор Валентинович.

Довідково: в ході цьогорічної кампанії декларування доходів громадян до Луцької ОДПІ подано 3512 декларацій. Загальна сума задекларованих доходів – понад 342 мільйони гривень.

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Луцькі «спрощенці» сплатили до бюджету понад 16 мільйонів гривень

 

Платники єдиного податку – юридичні особи та приватні підприємці міста Луцька та Луцького району за чотири місяці 2014 року сплатили до бюджету 16,1 мільйона гривень, що на 1,6 мільйона більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року,- повідомляє інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області.

«За статистикою інспекції протягом січня-квітня поточного року 8105 фізичних осіб – підприємців обрали спрощену систему оподаткування. Найбільшою популярною серед платників залишається друга група спрощеного оподаткування, на якій перебуває 4364 особи, 1972 спрощенці вважають привабливою для себе третю групу. В інших групах суб’єкти спрощеного оподаткування розділились наступним чином : 1764 платники І групи та 5 платників V групи»,- зазначила начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Алла Зінчук.

Серед юридичних осіб: 864 підприємствам до вподоби IV група. За умовами VI групи працює 3 суб’єкти підприємницької діяльності.

Посадовець звертає увагу платників податків на необхідності проведення своєчасних розрахунків із бюджетом. Адже за несплату авансових внесків з єдиного податку протягом двох послідовних кварталів свідоцтво платника податку може бути анульоване за відповідним рішенням органу Міндоходів.

Нагадуємо, що протягом 2014 року платникам єдиного податку першої і другої груп слід розраховувати та сплачувати щомісячні авансові внески, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 1218 грн.

 Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 


Про доходи у Луцькій ОДПІ відзвітувалося 3512 громадян

 

За чотири місяці деклараційної кампанії лучани подали 3512 декларацій про майновий стан та доходи та задекларували понад 342 мільйони гривень отриманих доходів.

Про це на прес-конференції на тему: «Підсумки кампанії «Декларування – 2014» за участі представників місцевих ЗМІ повідомила заступника начальника Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Тетяна Павлова.

«Під час проведення цьогорічної кампанії декларування фахівці Міндоходів орієнтувалися на налагодження партнерських взаємовідносин із платниками податків і створення таких умов, які гарантують обслуговування наших клієнтів на належному якісному рівні», - підкреслила посадовець.

Як зазначила Тетяна Павлова, 1706 декларацій надали ті жителі Луцька та Луцького району, яких зобов’язує до декларування Податковий кодекс України. 

Важливо, що дохід у вигляді спадку задекларували 607 громадян, прибутки від продажу рухомого та нерухомого майна - 357 громадян, інвестиційний прибуток та доходи іноземного походження задекларували 77 громадян, інші види доходів - 665 громадян.

За результатами декларування сума податку на доходи фізичних осіб склала 4,9 мільйона гривень.

«Хочу сказати, що для податківців дуже важливо донести до кожного громадянина ідеологію добровільності декларування доходів та сплати податків. Громадяни повинні пам’ятати, що без своєчасного надходження коштів в бюджет в нас не будуть якісно функціонувати дитячі садочки, школи, не проводитиметься своєчасний ремонт доріг, не фінансуватиметься національна армія», - наголосила заступник начальника Луцької ОДПІ.

Тетяна Павлова розповіла, що фахівці Луцької ОДПІ, аби зручно було лучанам, обслуговуввали платників податків навіть у вихідні дні. Кожному відвідувачеві була надана можливість задати питання та отримати кваліфіковану консультацію.

«Разом з тим, підкреслюючи необхідність обов’язкового декларування доходів, отриманих в 2013 році, працівники Луцької ОДПІ не залишають без уваги другий важливий аспект цієї кaмпанії – можливість скористатись правом на отримання податкової знижки»,- зазначила посадовець.

За словами Тетяни Павлової, за чотири місяці 2014 року громадянами, які мають право скористатися податковою знижкою, подано 1806 декларацій. За результатами проведених перерахунків їм повернуть з бюджету 2,3 мільйона гривень.

«Ми висловлюємо вдячність усім жителям Луцька та Луцького району, котрі вчасно задекларували доходи, отримані протягом 2013 року»,- підсумувала заступник начальника Луцької ОДПІ

Довідково: подати декларацію про майновий стан і доходи для того, щоб скористатись своїм правом на податкову знижку, можна до 31 грудня 2014 року.

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ