Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

Луцька ОДПІ інформує про зміну ставок екологічного податку

 

Інформаційно-комунікаційний  відділ Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області доводить до відома платників податків, що антикризовим Законом України від 27.03.2014р. №1166-VII передбачено підвищення ставок екологічного податку (лист Міндоходів від 14.04.2014р. №8765/7/99-99-15-04-01-17).

Зокрема, збільшені у 0,083 раза  ставки екологічного податку:

за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (пп. 243.1 – 243.4 Податкового кодексу України; далі ПКУ);

за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до п. 243.1 ПКУ;

за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (ст. 244 ПКУ);

за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти (пункти 245.1 і 245.2 ПКУ);

за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (пп. 246.1 і 246.2 ПКУ);

за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (п. 247.1 ПКУ);

за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст. 248 ПКУ).

Довідково: збільшені ставки повинні застосовуватися платниками екологічного податку при обрахуванні податку за перелічені вище об’єкти оподаткування, що виникли з 1 квітня 2014 року.

 

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

Луцький бізнес відрахував до державної скарбниці понад 44 мільйони гривень платежів

 

Протягом січня-квітня 2014 року платники податків Луцька та Луцького району сплатили до державного бюджету 44,1 мільйона гривень податкових платежів, які контролюються податковою інспекцією.

Зокрема, платники спрямували понад 15,1 мільйона гривень  податку на прибуток та більш ніж 26,5 мільйона гривень  податку на додану вартість.

Такі показники  стали можливими завдяки спільним зусиллям органів місцевої влади, громадськості та бізнесу міста Луцька та Луцького району,- наголошують у  Луцькій ОДПІ ГУ Міндоходів Волині.

Луцькі податківці запевняють, що  конструктивний діалог  і надалі будуть визначальними у роботі із представниками бізнесу задля стабільного наповнення бюджету усіх рівнів.

           Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

Фахівці Луцької ОДПІ повідомили про умови отримання податкової соціальної пільги

 

Громадянин, який одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги за умови дотримання вимог п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України. При цьому заробітна плата платника податку, нарахована протягом звітного податкового місяця, не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн.

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку на доходи фізичних осіб подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Водночас, згідно з пп.169.2.3 п.169.2 ст.169 ПКУ податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;

заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Платники податку, які мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, та розміри податкових соціальних пільг визначені у ст.169 ПКУ. 

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

Луцька ОДПІ: сплата єдиного внеску фізичними особами – підприємцями на період мобілізації

 

На підставі указу №303, затвердженого Законом №1126, місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування забезпечують своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються  на військову службу, на збірні пункти та у військові частини. Згідно з цим Указом мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності Указом (з 18.03.2014р.).

Відповідно до пункту 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю.

Для фізичних осіб – підприємців (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано дохід (прибуток).

Для платників, зазначених у п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Відповідно до частини 11 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої ст. 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7% бази нарахованого єдиного внеску.

Водночас до страхового стажу зараховуються періоди (строки), протягом яких особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та за які щомісяця сплачено єдиний внесок у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Несплата єдиного внеску позбавляє застраховану особу права на соціальний захист у сфері соціального страхування. Період роботи без сплати єдиного внеску не зараховується до страхового стажу, і відповідно, цей період не враховується для обчислення пенсії.

Згідно з частиною 12 ст. 9 Закону про ЄСВ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Враховуючи зазначене, фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, котрі забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, які призвані на військову службу (відповідно до часткової мобілізації), зобов’язані сплачувати єдиний внесок своєчасно та у повному обсязі.

Пільг зі сплати єдиного внеску для цієї категорії осіб чинним законодавством не передбачено.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ