Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

Луцька ОДПІ: кампанія декларування доходів громадян підходить до завершення

 

Податкову декларацію про майновий стан і доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2013 року або за інший період звітного року до державної податкової інспекції подають громадяни у разі: отримання ними протягом звітного року окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, у разі отримання доходів, нарахованих особами, які не є податковими агентами. До таких доходів відносять доходи у вигляді благодійної допомоги, призів, подарунків, виграшів в казино, спадщини, інвестиційних прибутків, а також доходи від надання платних послуг населенню,  отримання іноземних доходів, списання (анулювання) боргу банками, сумісники, реалізація рухомого майна (вантажний автотранспорт, автобуси, більше ніж 1 легковий автомобіль, водний транспорт (човни, водні мотоцикли, катери, яхти).

З метою нарахування податкової знижки теж необхідно подати декларацію.

Неподання податкової декларації про майновий стан та доходи тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України,  обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з ІV розділом Податкового кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Податкового кодексу;

- зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Податкового кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу;

- від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (до 137 640грн.).

Консультації щодо заповнення декларації про майновий стан та доходи громадяни можуть отримати за телефонами: 777190, 777129 або ж в Центрі обслуговування платників за адресою: м. Луцьк,  Київський майдан, 4 у залі №3. Фахівці Луцької ОДПІ надають змістовні консультації, активно співпрацюють з платниками податків та сприяють наповненню державного бюджету України.

Отже, не варто залишати на завтра те, що можна зробити сьогодні, задекларуйте свої доходи – виконайте свій громадянський обов’язок!

 

                              Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Про застосування валютних курсів

 

Фахівці Луцької ОДПІ повідомляють, що у зв’язку із виданням постанови Правління НБУ від 31.03.2014 № 180 "Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів" Міністерством доходів і зборів України листом від 10.04.2014р. № 8414/7/99-99-19-03-01-17 «Про застосування валютних курсів» роз’яснено, що для цілей визначення податкових зобов’язань з податків і зборів (у тому числі митних платежів) протягом усієї доби застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин відповідної доби.

 

          Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

Брифінг на тему: «Кампанія декларування - 2014» у Луцькій ОДПІ

 

Заступник начальника Луцької ОДПІ Тетяна Павлова  повідомила на брифінгу про хід кампанії декларування доходів громадян.

«Підсумки проведеної кампанії декларування у 2013 році свідчать про сумлінність платників податків Луцька та Луцького району. Протягом 2013 року громадянами подано 5644 декларації. Податкові зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб склали понад 2,9 мільйони гривень», - наголосила посадовець.

За словами заступника начальника інспекції, цьогорічна деклараційна кампанія не стала винятком. Вже за три місяці поточного року жителями Луцька та Луцького району подано 1883 декларації. Загальна сума задекларованого доходу склала 108,2 мільйони гривень. Податкові зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб склали 1,2 мільйони гривень. Найактивніше звітують ті, хто протягом минулого року отримував спадщину або майно за договорами дарування – 113 декларацій на загальну суму отриманого доходу понад 14,6 мільйонів гривень. Також громадяни вже подали 1448 декларацій для отримання податкової знижки. Загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету складає більше 1,9 мільйони гривень.

Також під час брифінгу розглядалось питання легалізації заробітної плати. «Зарплата в «конверті» — це ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, що гарантовані державою, особливо при нарахуванні пенсії в майбутньому», — підкреслила Тетяна Костянтинівна.

Посадовець зазначила, що декларуючи доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять свій внесок у добробут нашої держави.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Луцька ОДПІ інформує про роботу центру обслуговування платників

 

Луцька об’єднана податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області  вітає  лучан з наближенням весняних свят – Великоднем, святом 1 Травня й Днем Перемоги та інформує про режим роботи Центру обслуговування платників Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області.

Зокрема, 21 квітня, 1-2 травня та 9 травня 2014 року у роботі ЦОП Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області встановлено вихідні дні.

В субботу -  3 та 10 травня 2014 року Центр обслуговування платників міста Луцька та Луцького району буде працювати з 9-00 до 16-00 годин.

 

          Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

Луцька ОДПІ: при втраті повідомлення про взяття на облік – отримайте дублікат

 

У випадку втрати або зіпсуття (зношення) повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Повідомлення) такий платник має право на отримання дублікату документа, - повідомляють в  інформаційно-комунікаційному відділі Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області.

 Фахівці інспекції наголошують, що для цього необхідно подати відповідну заяву. Заява подається до органу доходів і зборів за місцем знаходження чи місцем проживання платника та складається у довільній формі.

Водночас, взяття на облік юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів) та фізичних осіб – підприємців як платників єдиного внеску підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – Єдиний державний реєстр).

У разі втрати або зіпсуття (зношення) виписки з Єдиного державного реєстру платники можуть звернутися із заявою до державного реєстратора та повторно отримати документ.

При цьому,  на Повідомленні та виписці з Єдиного державного реєстру, які видаються замість втрачених (зіпсованих, пошкоджених тощо), слово «Дублікат» не зазначається.

Довідково: порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 458.

 

          Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ