Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

У Луцькій ОДПІ закликали підтримати українську армію

 

Міністерство фінансів України з 21 травня 2014 року розпочинає розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В номінальною вартістю 1000 гривень, кошти від реалізації яких будуть спрямовані на підтримку української армії. Про це під час круглого столу з головними бухгалтерами та керівниками підприємств розповіла начальник управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій Луцької ОДПІ Галина Куньчик.

«Казначейські зобов'язання – це різновид державних цінних паперів, що розміщуються серед фізичних осіб на добровільних засадах, дають право на отримання доходу і погашаються державою на умовах, передбачених при їх розміщенні. Купуючи казначейські зобов’язання, Ви отримуєте гарантію повернення інвестованих коштів, забезпечену державою. Ви можете бути впевнені, що гроші не пропадуть, не «заморозяться», а відсоткова ставка не знизиться», - зазначила Галина Євгенівна.

Для успішної реалізації проекту випуску казначейських зобов’язань «Військові» чітко визначається мета залучення коштів та формулюється заклик до спільноти щодо об’єднання зусиль, бажань та намірів долучитися до розбудови нової країни шляхом спрямування власних коштів на придбання державних цінних паперів, а також створення можливостей відчути причетність до вирішення загальнонаціональних проблем, об’єднання зусиль та ресурсів, надати фінансову допомогу вітчизняним Збройним Силам з метою підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави.

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати анулювання такої реєстрації, - Луцька ОДПІ

 

Якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надається зареєстрованим платником ПДВ, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених Розділом V Кодексу і такий платник подав заяву про анулювання реєстрації, то він є платником ПДВ до моменту анулювання реєстрації.

Анулювання проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації,- звертають увагу фахівці Луцької ОДПІ.

Анулювання реєстрації в даному випадку здійснюється на дату подання заяви платником податку.

Контролюючий орган анулює реєстрацію особи як платника податку, що подав заяву про анулювання реєстрації, якщо встановить, що він відповідає вимогам пункту 184.1 статті 184 Розділу V Кодексу, зазначають в інформаційно-комунікаційному відділі Луцької ОДПІ.

У разі відсутності законних підстав для анулювання реєстрації контролюючий орган протягом 10 календарних днів після надходження заяви платника податку про анулювання реєстрації подає такому платникові податку вмотивовану письмову відмову в анулюванні реєстрації з поясненнями із зазначеного питання (підпунктами 184.2-184.4 статті 184 Розділу V Кодексу).

Довідково: про анулювання реєстрації платника податку контролюючий орган зобов’язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації (пункт 184.10 статті 184 Розділу V Кодексу).

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

Луцька ОДПІ: 27 червня 2014 року – останній день сплати ПДВ за травень

Фахівці іцнформаціно – комунікаційного відділ Луцької ОДПІ повідомляють, що суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за травень 2014 року подають до 20 червня 2014 року включно. Водночас, останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 27 червня 2014 року.

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

Якщо останній день строку сплати суми податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то сплатити необхідно раніше. Нагадуємо, що термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься.

Довідково: відповідна норма визначена пунктом 49.18 статті 49 та пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

  Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

 

 

 

З 1 липня підвищаться ставки акцизного податку.

Зміни стосуються алкогольної і тютюнової продукції

 

З 1 липня 2014 року зростають ставки акцизного податку на:

- вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів – із 2,86 грн. до 3,58 грн. за 1 літр;

- вина ігристі, вина газовані – з 4,16 грн. до 5,20 грн. за 1 літр;

- сидр і перрі (без додання спирту) – із 0,50 грн. до 0,63 грн. за 1 літр;

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої за кодами 2206, 2207, 2208 згідно з УКТ ЗЕД – із 56,42 грн. до 70,53 грн. за 1 літр стовідсоткового спирту.

Ставка акцизного податку на вина виноградні натуральні (код згідно з УКТ ЗЕД 2204) залишається без змін та становить 0,01 грн. за 1 літр.

Також з 1 липня 2014 року на 25% збільшуються ставки акцизного податку на тютюнові вироби, зокрема:

- тютюнову сировину та тютюнові відходи, тютюн та замінники тютюну тощо промислового виробництва; тютюн “гомогенізований” або “відновлений”; тютюнові екстракти та есенції (коди згідно з УКТ ЗЕД 2401 та 2403) із 217,6 грн. до 272,00 грн. за 1 кілограм (нетто);

- сигарети без фільтра, цигарки (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10) – із 77,50 грн. до 96,88 грн. за 1000 штук;

- сигарети з фільтром (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20) – із 173,20 грн. до 216,50 грн. за 1000 штук.

Мінімальне акцизне податкове зобов’язання зі сплати акцизного податку збільшується на сигарети без фільтра, цигарки – із 101,60 грн. до 127,00 грн. за 1000 штук, на сигарети з фільтром – із 231,7 грн. до 289,63 грн. за 1000 штук.

Відповідні зміни регламентовані Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов економічного зростання в Україні» від 27.03.2014р. № 1166-VII та Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства» від 10.04.2014 № 1200- VII.

                                            Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Платники єдиного податку мають займатись діяльністю,

зазначеною в облікових документах

 

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ інформує, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку, не має права здійснювати такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

   У разі, якщо фізична особа – підприємець під час провадження підприємницької діяльності, отримує доходи від видів діяльності, не зазначених в облікових документах, такі доходи оподатковуються за ставкою – 15% ( стаття 293 Податкового кодексу України).

     Фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, та реєструється платником єдиного податку. Спрощена система оподаткування. Обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

      У разі якщо ж фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для платників податків – фізичних осіб.

      Отже, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені і його облікових даних.

 

                                                           Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ