Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

Луцькому бізнесу цьогоріч вже відшкодували понад 69 мільйонів гривень ПДВ,- Луцька ОДПІ

 

Протягом січня – березня поточного року на розрахункові рахунки платників податків міста Луцька та Луцького району надійшло 69,8 мільйонів гривень відшкодованого  податку на додану вартість.

Про це під час круглого столу з бізнес-спільнотою повідомила заступник начальника Луцької ОДПІ Світлана Сава.

Керівник акцентувала увагу присутніх на тому, що за 3 місяці 2014 року під процедуру автоматичного відшкодування потрапили 5 суб’єктів господарювання, які отримали 57,3 мільйонів гривень бюджетного відшкодування.

«Всі наші зусилля спрямовані на те, - підкреслила Світлана Євгенівна, - щоб все більше платників податку на додану вартість могли відчути переваги ПДВ-«автомату». Цей механізм, з одного боку, значно спрощує процедуру та скорочує терміни повернення коштів, а, з іншого - дозволяє поліпшити економічний стан підприємства, що, в кінцевому підсумку, позитивно впливає на інвестиційний клімат у регіоні».

Посадовець зазначила, що першочерговим завданням для фахівців інспекції став особливий контроль за відшкодуванням податку на додану вартість та припинення розкрадання коштів з бюджету. Підприємства, які використовують у своїй роботі схеми мінімізаторів та користуються послугами конвертаційних центрів, не повинні отримувати відшкодування ПДВ.

Луцька ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області нагадує, що з 2014 року підприємства із позитивною податковою історією мають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для платників, які декларують суми бюджетного відшкодування ПДВ протягом трьох останніх років, не мають випадків анулювання реєстрації платника цього податку та своєчасно надають звітність, термін камеральної перевірки скорочено з 20 до 5 днів.

 

              Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

 

 

 

Бажаєте отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) звітний період – подайте декларацію з позначкою «довідково»

 

Для отримання довідки про доходи за інший, ніж квартальний (річний) звітний період, фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно подати декларацію з позначкою «довідково», - повідомляють у інформаційно-комунікаційному відділі.

При цьому у полі «місяць» рядка 2 розділу І «Загальні відомості» декларації через тире проставляється арабськими цифрами порядковий номер першого та останнього місяця (включно), за який подається така декларація, а у полі «рік» арабськими цифрами зазначається рік.

Така декларація не є підставою для нарахування або сплати податкового зобов’язання.

Проте це не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) звітного періоду.

Складення звітності платниками єдиного податку визначено ст. 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

 

Якщо Ви пожертвували кошти благодійній організації – маєте право на податкову знижку!

 

Фахівці Луцької ОДПІ нагадують, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує  відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року (пп. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України).

Слід зауважити, що до податкової знижки включаються лише фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк їх продажу (пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ), - наголошують в інформаційно-комунікаційному відділі.

При цьому, ст. 729 Цивільного кодексу України передбачено, що пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою ст. 720 Цивільного кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, одним із підтверджуючих документів, які необхідно обов’язково надати платником податку контролюючому органу, є копія договору про пожертву (дарування).

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Підприємці, які досягли пенсійного віку, не сплачують ЄСВ, - Луцька ОДПІ

 

Фахівці Луцької ОДПІ звертають увагу, що відповідно до Закону про ЄСВ фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, котрі обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.

Проте, відповідно до частини 4 статті 4 Закону про ЄСВ фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, - звертають увагу в інформаційно-комунікаційному відділі.

Отож, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Водночас за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

До уваги платників податків! Внесено зміни до

Податкового кодексу України, - Луцька ОДПІ

 

З 1 квітня 2014 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України від 27.03.2014р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», - повідомляють у інформаційно-комунікаційному відділі.

Зокрема, запроваджено ставку податку на додану вартість у розмірі 7% на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, а також ставку збору на обов’язкове державне пенсійне страхування 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними та фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі. Встановлено ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 15(17)% для доходів у вигляді пенсійних виплат ( включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного грошового утримання, які на сьогодні не оподатковуються, якщо їх розмір перевищує 10 тисяч гривень, із суми перевищення.

Змінено порядок оподаткування дивідендів, процентів, роялті, інвестиційних доходів, зокрема введено прогресивну шкалу оподаткування ПДФО за ставками 15,20,25% із запровадженням обовязку для платника податку здійснити за результатами року перерахунок нарахованого (утриманого) податку.

Визначено базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, загальну площу об’єкта нерухомості замість житлової площі.

Збільшено ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби.

 

Інформаційно – комунікаційний відділ

 Луцької ОДПІ  ГУ Міндоходів у Волинській області