Ви є тут

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

 

У Луцькій ОДПІ нагородили переможців конкурсу «365 днів разом із «Вісником»

 

Редакцією журналу «Вісник Міністерства доходів і зборів України» в рамках Всеукраїнського конкурсу під назвою «365 днів разом із «Вісником», який проводився для річних передплатників журналу, серед яких як  податківці, так і суб’єкти господарювання, було визначено фіналістів.

В.о. начальника Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Віктор Дячук спільно з директором Волинської філії сервісно-видавничого центру Міндоходів Борисом Леушем відзначили переможців, якими стали головні бухгалтери комунального підприємства «АвтоПаркСервіс» Ольга Нащанська та державного підприємства «Луцький ремонтний завод «Мотор» Таїсія Кожевникова і начальник відділу перевірок платників податків Луцької ОДПІ Дмитро Дмитрук.

«Багато цікавого та корисного знайде в цьому виданні не тільки представник бізнесу, а й пересічний громадянин, який цікавиться економічним та соціальним розвитком країни. Журнал –це порадник і консультант, який стане в нагоді кожному», - зазначив Віктор Михайлович.

Всіх переможців конкурсу  відзначили цінними подарунками, квітами і побажали щоб «Вісник Міністерства доходів і зборів України» був і надалі надійним помічником у подальшій роботі.

 

        Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

 

Довідки за формою №3-ЄСВ видається у випадку відсутності заборгованості з ЄСВ

 

Довідка за формою № 3-ЄСВ формується, якщо після проведення позапланової документальної перевірки платника встановлено відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску, - наголошують у Луцькій ОДПІ.

Підставою для проведення органами доходів і зборів контрольно – перевірочних процедур щодо правильності нарахування та сплати єдиного соціального внеску у зв’язку з ліквідацією як юридичних осіб, так і фізичних осіб є отримання від держреєстратора відповідних відомостей.

Звертаємо увагу, що пунктом 3 розділу IV Порядку  обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 року № 458 визначено, що після проведення позапланової документальної перевірки платника єдиного внеску, здійснення ним розрахунків орган доходів і зборів складає довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску за формою № 3-ЄСВ.

Фахівці Луцької ОДПІ зазначають, що у разі отримання від держреєстратора повідомлення про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи шляхом її ліквідації або  припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця орган доходів і зборів у місячний строк з дати надходження такого повідомлення має надіслати державному реєстратору довідку за формою № 3 – ЄСВ ( додаток 3) або повідомлення № 5 – ЄСВ ( додаток 5).

Довідка про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою №3-ЄСВ, наведеною у додатку 3 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 року № 458, видається органом доходів і зборів у зв’язку з прийняттям рішення про ліквідацію,реорганізацію юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичною особою таким юридичним або фізичним особам – підприємцям за місцем їх обліку. 

 

 Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

Луцька ОДПІ: довідка про наявність земельних ділянок необхідна при реалізації вирощеної сільгосппродукції

 

При продажі власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок,- звертає увагу платників  інформаційно- комунікаційний відділ Луцької ОДПІ. 

Згадуваний документ дає можливість платнику податку на доходи фізичних осіб не включати доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції до загального місячного (річного) доходу, що оподатковується ПДФО.

При цьому, фахівці Луцької ОДПІ зазначають, що з 21 лютого 2014 року набув чинності Наказ Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32, яким затверджено форму Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок (форма №3ДФ) та новий Порядок її видачі.

Нагадаємо, що відповідно до положень Податкового кодексу, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках. Умови, яким повинен відповідати власник земельної ділянки, перелічено у пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу.

Суттєвою відмінністю нової форми Довідки є наявність двох додаткових полів для відображення даних про земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), зокрема, які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються).

Відтак, вищезгаданим порядком передбачено, що ця довідка видається безоплатно, строком на 5 років. Її видає сільська, селищна або міська рада за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку. Зазначений документ видається протягом 5 робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу Довідки.

 

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

 

 

 

У лютому місцеві бюджети міста Луцька та Луцького району одержали понад 32 мільйони гривень ПДФО,- Луцька ОДПІ

 

Протягом лютого 2014 року до місцевих бюджетів міста Луцька та Луцького району від платників податків, що перебувають на обліку в інспекції надійшло 32,7 мільйона гривень податку з доходів фізичних осіб. Це - на 2,5 мільйона гривень більше в порівнянні з січнем цього року.

Про це під час круглого столу з місцевими суб’єктами господарювання повідомила заступник начальника Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Тетяна Павлова.

Посадовець запевнила присутніх, що запорукою стабільного зростання надходжень до місцевих бюджетів є легалізація ринку праці. Виплата заробітної плати „в конвертах”, нижче мінімально встановленого рівня та не оформлення трудових відносин – соціально небезпечні явища, яким протидіють органи доходів і зборів.

«Ми використовуємо різносторонні методи виявлення прихованих доходів, як перевірочного, так і роз’яснювального характеру. Кожен житель міста Луцька та Луцького району повинен усвідомлювати, що нелегальна зайнятість – це проблема не тільки фіскальна, але й соціальна. Від цього розуміння прямо залежить результативність роботи у цьому важливому напрямку», – зазначила Тетяна Костянтинівна.

За словами заступника начальника Луцької ОДПІ, з початку року завдяки спільним роз’яснювальним заходам Луцької ОДПІ та органів місцевого самоврядування легалізовано 8 найманих працівників та відповідно до бюджету додатково поступило 2,3 тисячі гривень цього податку. За цей же період заслухано 41 фізичну особу – підприємця та 15 юридичних осіб з приводу виплати ними заробітної плати нижче мінімально встановленого розміру, результат – 12,5 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб уже отримали місцеві скарбниці.

 

Інформаційно – комунікаційний відділ Луцької ОДПІ