Ви є тут

Луцька ОДПІ інформує:

Які стипендії у 2019 році не підлягають оподаткуванню

 

Лучанам, які навчаються та отримують стипендії, слід звернути увагу, що з 2019 року звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не тільки стипендії, які виплачуються з бюджету.

Так, до п. п. 165.1.26 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) було внесено зміни. Відтепер сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, не підлягає оподаткуванню, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому пп.169.4.1 ПКУ. У 2019 році цей поріг становитиме 2690 гривень. Якщо сума стипендії є більшою, то сума перевищення підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою 18% та військовим збором - 1,5%. 

Отже, у 2019 році студентам та навчальним закладам (не лише бюджетним) необхідно врахувати такі позитивні зміни. Нагадаємо, що стипендію (включаючи суму її індексації) податкові агенти відображають у формі №1ДФ за ознакою доходу «150».

 Сектор організаційного забезпечення Луцького управління ГУ ДФС у Волинській області

 

 

Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків громадяни можуть за допомогою електронних сервісів ДФС

 

Зокрема, у рамках кампаній декларування доходів громадян та е-декларування зазначену інформацію можна отримати за допомогою електронного сервісу  «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Сервіс розроблено з використанням сучасних Web-технологій для забезпечення зручності платників. Перевагами його використання є значна економія часу та можливість отримувати необхідну інформацію у будь-який час.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про суми своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

Сформувати запити та отримати відповіді в електронному вигляді можна засобами «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-сайті ДФС та є загальнодоступним для використання (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/), або оновленого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи  можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid).

Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів  після його закінчення.

Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків  надаються відповідно до Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), які щоквартально подаються податковими агентами до територіальних органів ДФС та відповідно до поданих фізичними особами,  фізичними особами – підприємцями або фізичними особами, як провадять незалежну професійну діяльність податкових декларацій.

Сектор  організаційного забезпечення  Луцького управління ГУ ДФС у Волинській області

 

Алгоритм складання Звіту для підприємців

 

Звіт за оновленою формою Додаток 5 (форма № Д5) подається фізичними особами - підприємцями за звітний період 2018 року до 09 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Порядо­к № 435).

Важливо! Повністю змінено форму № Д5, замість трьох таб­лиць — одна.

Фізичні особи — підприємці, у тому чис­лі ті, які обрали спрощену систему оподат­кування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших під­ставах, формують і подають самі за себе звіт згідно із цим додатком.

Алгоритм складання Звіту форми N Д5 передбачає:

- у рядку 6 "Тип платника та період перебування (місяць)" відмітки "X" у комірці, яка відповідає типу платника єдиного внеску та прописується період перебування на обраній системі оподаткування;

- у таблиці 1 форми N Д5:

- гр. 2: навпроти відповідних місяців зазначається код категорії застрахованої особи, а саме:

          - ФО - підприємці на загальної системи оподаткування - категорія 5;

 - ФО - підприємці на спрощеній системі оподаткування - категорія 6;

- гр. 3: відображається сума:

  - підприємцями на загальній системі оподаткування – сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації про майновий стан і доходи, поділена на кількість місяців, протягом яких суб’єкт перебував на обліку як платник ЄСВ. Сума чистого доходу за рік (рядок "Усього" гр.3) повинна відповідати сумі чистого оподатковуваного доходу, зазначеній у податковій декларації про майновий стан та доходи (рядок 01 розділу II Додатка 5 до декларації);

 - підприємцями на спрощеній системі оподаткування - самостійно визначена сума доходу,  з якої платник має намір сплатити ЄСВ. Розмір такого доходу має бути не менше мінімальної зарплати відповідного місяця й не більше максимальної величини доходу для нарахування ЄСВ;

- гр. 4: зазначається дохід, відображений у графі 3 з урахуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ у розрізі місяців звітного року.

У разі якщо підприємцем не отримано доходу (прибутку) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, він зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом N 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Якщо сума доходу, на яку нараховується ЄСВ, у відповідному місяці графи 3 менше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, вона переноситься до графи 4 без змін.

Якщо сума доходу, на яку нараховується ЄСВ, у відповідному місяці графи 3 більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, то в графі 4 зазначається максимальний розмір бази нарахування ЄСВ у відповідному місяці;

- гр. 5: зазначається розмір ЄСВ - 22,0 відс.;

- гр. 6: зазначається сума нарахованого ЄВ за формулою гр.4*гр.5*100, де сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Розмір мінімального ЄСВ визначається шляхом множення розміру мінімальної зарплати на ставку ЄСВ, встановлену законом на місяць, за який нараховується дохід.

 

Сектор  організаційного забезпечення  Луцького управління ГУ ДФС у Волинській області