Ви є тут

Луцька ОДПІ інформує:

Випадки звільнення фізичної особи від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з розділу IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 

                                                                                      Сектор організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

 

Чи необхідно фізичній особі декларувати доходи, отримані від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на землях, отриманих, як пай?

 

Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області нагадує, що відповідно до п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України від 25.10.2001 №2768-III зі змінами та доповненнями для ведення, зокрема:

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений розмір не враховуються земельні ділянки, їх частки (паї), які не використовуються, тобто здаються в оренду, обслуговуються.

Якщо розмір земельних ділянок  перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах, тобто до 1 травня поточного року за звітний минулий рік необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити у термін до 1 серпня цього року самостійно нарахований податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

У разі продажу сільськогосподарської продукції податковому агенту обов’язок нарахування та утримання податків покладається на такого агента.

Тобто, якщо площа земельних угідь перевищує 2 гектари, то фізична особа зобов’язана задекларувати отримані доходи від реалізованої сільськогосподарської продукції та сплатити ПДФО і військовий збір, за винятком реалізації такої продукції податковим агентам.

 

                                                                                     Сектор організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Звіт про надходження до Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  запитів на отримання публічної інформації за січень - березень 2018 року

 

 

З метою забезпечення прозорості та відкритості своєї діяльності, реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, надання інформації за запитами відповідно до Закону України „Про доступ до публічної інформації” (далі – Закон) Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області забезпечено розгляд документів щодо надання публічної інформації відповідно до Закону.

Так, станом на 01.04.2018 з початку року до Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області надійшло 3 запити на отримання публічної інформації, за результатами розгляду яких надано відповіді відповідно до вимог чинного законодавства України.

В розрізі категорій запитувачів відповідно до Закону станом на 01.04.2018 з початку року Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області розглянуто запити від:

- фізичних осіб – 1  (або 33,3 % від загальної кількості запитів);

- громадських організацій та об’єднань – запитів не надходило;

- від юридичних осіб – 1  (або 33,33 % від загальної кількості запитів);

- від представників засобів масової інформації – 1  (або 33,33 % від загальної кількості запитів).

          Запитувачі, зокрема зверталися з проханням надати інформацію:

-  щодо наявності податкового боргу, його розміру та порядку його сплати;

- щодо надання інформації про дохід за 2016р. та звітні періоди 2017р;

- щодо продажу комунального майна КП «Зелене господарство м. Луцька».

           Всім запитувачам надана відповідь у встановлені законодавством терміни.

 

До уваги запитувачів. З моменту набрання чинності Закону України Про доступ до публічної інформації можна визначити основні  аспекти реалізації цього Закону, які заслуговують до уваги читачів:

1. Запитувачі інформації ототожнюють такі поняття як запит на отримання публічної інформації, звернення, надання податкової консультації, а також консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань державної митної справи, при цьому дані категорії звернень є різними за наступними ознаками:

-                  

правовими підставами;

-                  

визначенням понять;

-                  

формами;

-                  

строком розгляду;

-                  

змістом;

-                  

вимогами оформлення;

-                  

оплатністю  тощо.

2. Згідно із частиною другою статті 2 Закону України Про доступ до публічної інформації цей Закон не поширюється на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, а саме Законом України Про звернення громадян.

3. Листи, які за змістом є зверненнями громадян (пропозиції, заяви, скарги тощо) мають бути оформлені з дотриманням вимог Закону України Про звернення громадян.

4. Запит на отримання публічної інформації має відповідати вимогам статей 1 та 19 Закону України „Про доступ до публічної інформації.

 

 

                                                                                     Сектор організації роботи Луцької ОДПІ

 

Узагальнені  матеріали про організацію роботи зі зверненнями громадян   Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  протягом  січня – березня  2018 року

 

         З початку року до Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  надійшло 9 письмових звернень громадян, що на 2  зверненя більше, ніж за відповідний період 2017 року (7), з них: 9 заяв (100,00 %), 0 скарг (0,00 %), 0 пропозицій (0%).

Що стосується тематики звернень, з якими зверталися громадяни до Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, то найбільш питома вага звернень 4 або 44,44 % стосувалися реєстраційних номерів облікових карток платників податків, решта – 5 або 55,56%  стосувались наступних питань:

- 

контрольно – перевірочна робота (в т.ч. щодо штрафних санкцій, проведення перевірок) - (1 або 11,11%);

- 

оподаткування доходів підприємницької діяльності (загальна система оподаткування) – (1 або 11,11%);

- 

податкова звітність - (1 або 11,11%);

- 

митне оформлення (ввезення, вивезення) товарів та транспортних засобів, відмова у митному оформленні - (1 або 11,11%);

- 

єдиний соціальний внесок - (1 або 11,11%).

Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області виконано в термін 9 письмових звернень громадян, з них: на 3 звернення дано роз’яснення, 1 звернення вирішено позитивно, 3 звернення переслано за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 2 звернення не підлягали розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян».

         З початку поточного року звернень від жінок, яким  присвоєно  почесне  звання України „Мати-героїня,”  інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу та Героїв України,  ветеранів війни та праці,  непрацездатних осіб, а також осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту у звітному періоді не надходило.

            У січні- березні 2018 року  до Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  не надходило скарг на дії, бездіяльність посадових осіб.

       Протягом  січня- березня 2018 року  посадовими особами Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  особистих прийомів громадян не проводилось.

          З початку поточного року звернень від жінок, яким  присвоєно  почесне  звання України „Мати-героїня,”  інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу та Героїв України,  ветеранів війни та праці, інвалідів, непрацездатних осіб, а також осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту не надходило.

Відповідно, Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  постійно вживаються заходи із запобігання виникнення підстав для повторних звернень та звернень до органів вищого рівня, роз'яснюються конституційні права громадян і способи їх захисту.

 

 

                                                                                     Сектор організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Дохід, отриманий від продажу одного автомобіля протягом звітного року, не оподатковується

 

Нагадуємо, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).Згідно з п.п.164.2.4 п.164.2 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172 та 173 ПКУ.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна визначено ст.173 ПКУ, відповідно до п.173.1 якої дохід платника ПДФО від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною у п.167.2 ст.167 ПКУ.

Відповідно до абзацу третього п.173.1 ст.173 ПКУ дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника ПДФО).

Дохід, отриманий платником ПДФО від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Водночас, дохід, отриманий платником ПДФО від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню (п.173.2 ст.173 ПКУ).

Отже, якщо фізична особа отримала дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то такий дохід відповідно до п.173.2 ст.173 ПКУ не оподатковується. Подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку не потрібно.

       

                                                                                     Сектор організації роботи Луцької ОДПІ