Ви є тут

Луцька ОДПІ інформує:

На соціальні гарантії лучани спрямували понад 581 мільйон гривень ЄСВ

З початку року платники податків, які перебувають на обліку в Луцькій ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області, перерахували до бюджету 581,3 мільйони гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, додатково надійшло 131,3 мільйона гривень.

Зокрема, за підсумками травня поточного року на соціальні гарантії направлено 124,5 мільйона гривень ЄСВ, додатково надійшло 31,8 мільйона гривень.

Як зазначив в.о.начальника Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області Андрій Ткачук, серед пріоритетів роботи фіскальної служби й надалі залишається вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Нагадаємо Кабінетом Міністрів України 26.04.2017 р. прийнято Постанову № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою визначено механізм виявлення неоформлених працівників, що є черговим кроком в боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Луцькою ОДПІ до бюджету мобілізовано 582 мільйони гривень ПДФО

За п‘ять місяців 2017 року Луцькою ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджетів усіх рівнів у сумі 582 мільйона гривень, що на 209,1 мільйон гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.

Зокрема, у місцевий бюджет міста Луцька сплачено 293,5 мільйона гривень ПДФО, місцеві скарбниці Луцького району отримали 93 мільйони гривень, Ківерцівського району – 32,7 мільйона гривень та Рожищенського району – 17,3 мільйона гривень цього податку. До державного бюджету в січні – травні 2017 року перераховано 145,5 мільйона гривень.

«Легалізація праці – один з пріоритетних напрямів роботи органів фіскальної служби, адже від підвищення рівня заробітної плати, легалізації трудових відносин та повноти сплати податку на доходи фізичних осіб залежить наповнення бюджету та забезпечення соціальних гарантій громадян»,- зазначив в.о. начальника Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області  Андрій Ткачук.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

 

Луцька ОДПІ про відповідальність платників податків за неподання фінансової звітності

При поданні платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами та організаціями фінансової звітності слід керуватися нормою пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України, якою передбачено, що фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) та її невід’ємною частиною.

У разі неподання до органу ДФС фінансової звітності разом з Декларацією (Звітом) як її невід’ємної частини, така податкова звітність не визнається податковою декларацією.

Тобто, неподання або несвоєчасне подання платником податку на прибуток (неприбутковими підприємствами, установами та організаціями) Декларації (Звіту), обов’язок подання яких до контролюючих органів передбачено податковим кодексом, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

При цьому нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено право органів ДФС складати протоколи про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

 

Податкова соціальна пільга – хто і коли має право

Луцька ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області нагадує, що податкова соціальна пільга  надає  право   зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід, отриманий у вигляді заробітної плати.

Щоб отримати податкову соціальну пільгу платнику податку на доходи фізичних осіб необхідно подати роботодавцю відповідну заяву про застосування такої пільги. Разом із заявою слід подати документи, що підтверджують право на застосування податкової соціальної пільги. Перелік документів та порядок їх подання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. №1227.

Місце застосування податкової соціальної пільги платник податку обирає самостійно.

Нагадаємо, що податкова соціальна пільга для будь-якого платника податку, надається в розмірі, який дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. У 2017 році розмір такої ПСП становить 800 гривень. При цьому заробітна плата платника податку не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП (у 2017 р. – 2240 грн.).

Пільга застосовується до заробітної плати платника податку тільки за одним місцем її нарахування з дня отримання роботодавцем заяви про її застосування. Перелік податкових соціальних пільг зазначено у статті 169 Податкового кодексу України.

Якщо у платника податку виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж ті, які були зазначені у його заяві, такий платник повинен подати нову заяву з відповідними підтвердними документами. Заява про застосування цієї пільги подається у довільній формі.

У випадку, якщо заяву і підтверджуючі документи подано не з початку місяця, пільгу застосовують до всієї суми заробітної плати, нарахованої платнику податку в такому місяці.

Якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна з підстави, що передбачає її найбільший розмір.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Внесено зміни до форми податкової декларації акцизного податку

Луцька ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області інформує, що  6 червня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.04.2017 № 451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.05.2017 за №630/30498.

Змінами, зокрема, передбачено доповнення розділу В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» декларації акцизного податку новим рядком за кодом операції В18 «Сума податкових зобов’язань (сума значень рядків В1 – В10 та В17 за вирахуванням рядка В11)».  Також уточнено, що розділ ІІ Розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів заповнюється платниками податку при виправленні або уточненні показників звітності за податкові (звітні) періоди до 01.01.2017 р.

Довідково: наказ № 451 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.06.2017 № 44.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ