Ви є тут

Луцька ОДПІ інформує:

Луцькі роботодавці спрямували до Зведеного бюджету понад 200 мільйонів гривень ПДФО

За два місяці 2017 року працедавці міста Луцька, Луцького, Ківерцівського та Рожищенського районів перерахували до бюджетів усіх рівнів  208,0 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 74,3 мільйона гривень більше торішнього показника. Про це повідомила начальник Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Сава.

Зокрема, у місцевий бюджет м. Луцька сплачено 109,3 мільйона гривень ПДФО, місцеві скарбниці Луцького району отримали 28,1 мільйона гривень, Ківерцівського району – 12,4 мільйона гривень та Рожищенського району – 6,2 мільйона гривень цього податку. Окрім того,  чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме 52 мільйони гривень спрямовано до державної казни.

«На значний приріст надходжень ПДФО позитивно впливає висока відповідальність значної частини луцьких працедавців за дотримання державних гарантій в оплаті праці своїх найманих працівників. А в умовах оновленого бюджетного законодавства це додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів»,- зазначила Світлана Сава.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Нарахування ЄСВ на винагороду за цивільно-правовими договорами

Фахівці Луцькоюї ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області повідомляють. що Державна фіскальна служба України у листі від 15.02.2017 №3128/6/99-99-13-02-03-15 роз’яснила порядок нарахування ЄСВ на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами.

Якщо працівник підприємства, перебуваючи у трудових відносинах з роботодавцем, одержує дохід у вигляді заробітної плати та виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору отримуючи винагороду, то до бази нарахування єдиного внеску за звітний місяць включаються як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди.

При цьому, якщо база нарахування єдиного внеску буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску у розмірі 22%.

У разі якщо працівник отримує дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, єдиний внесок нараховується виходячи з розміру єдиного внеску 22% на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Луцька ОДПІ про  розмір пенсії  який підлягає оподаткуванню

Фахівці Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області повідомляють, що відповідно до норм Податкового кодексу України (пп.164.2.19 п.164.2 ст.164 ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Разом з тим, положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачено, що з 1 січня 2017 року для осіб, які втратили працездатність прожитковий мінімум становить 1247 гривень.

Таким чином, враховуючи викладене, пенсії, розмір яких перевищує 12470 гривень підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5% у частині такого перевищення.

Наприклад, розмір пенсії 12800 грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб складає 59,40 грн. ((12800 – 12470) =330,0 х 18%).

Сума військового збору складає 4,95 грн. ((12800 – 12470) =330,0 х 1,5%).

Розмір пенсії до виплати складає 12735,65 грн. (12800 – 59,4 – 4,95).

Відділ організації роботи Луцької ОДП

 

І

 

Особливості оподаткування спадщини

Луцька ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області  повідомляє, що громадяни, які у 2016 році отримали спадщину не від родичів першого ступеня спорідненості та не сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, повинні подати декларацію та сплатити податок.

При оподаткуванні успадкованого майна передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб – 0 відсотків, 5 чи 18.

При отриманні спадщини членами родини першого ступеня споріднення незалежно від того, що було успадковано, вона оподатковується за нульовою ставкою. Інші громадяни України мають сплатити 5-відсотковий податок за будь­-яке майно, успадковане (або подароване) від резидентів України.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу).

Якщо у минулому році резидент України отримав спадщину від нерезидента, то йому доведеться сплатити ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків. Така ж ставка застосовується і у випадку, якщо нерезидент отримав спадщину на території України.

Окрім податку на доходи фізичних осіб, громадяни зобов’язані сплатити військовий збір, який складає 1,5 відсотка від вартості успадкованого (подарованого) майна.

Відповідно до норм Податкового кодексу, подарунки оподатковуються у такий же спосіб, як і спадщина.

Слід зауважити, що при сплаті податку варто врахувати кілька нюансів.

По-перше, якщо спадкоємцем є нерезидент України, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір мають бути сплачені до нотаріального оформлення об’єктів спадкування, при цьому декларація не подається. Оскільки в інакшому випадку нотаріус не видає свідоцтво про право успадкування.

По-друге, у випадку переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат страхова компанія є податковим агентом, а тому людям, які успадкували такі виплати, подавати декларацію не потрібно.

По-третє, якщо спадкоємець-резидент самостійно, до нотаріального оформлення об’єктів успадкування, сплатив податок (збір), йому також не потрібно подавати декларацію. Крім того, не повинні подавати декларацію спадкоємці при отриманні спадщини від спадкодавців, які є членами родини першого ступеня споріднення.

Нагадаємо, що подати декларацію необхідно до 1 травня 2017 року та сплатити податкові зобов’язання (якщо вони виникнуть)  до 1 серпня цього року.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

До уваги платників податку на додану вартість

         Державна фіскальна служба України у звязку із набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 28.02.2017 №269/30137(далі – наказ №276), повідомляє.

         Положенням наказу №276, який набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення.

         Наказ №276 опубліковано 28.02.2017 у газеті «Урядовий курєр» №39,

Отже він набрав чинності 01 березня 2017 року.

Відповідно до пункту201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу України (далі-Кодекс) на дату виникнення податкових зобовязань платник податку зобовязаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних ( далі- ЄРПН) у встановлений цим Кодексом термін.

         Абзацом другим пункту 201.10 статті 201 розділу V Податкового кодексу визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

         Разом з тим, пунктом 5 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» України №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України  щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» 9далі- Закон №1797) зобов’язано Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності Законом №1797 прийняти нормативно-правові акти, необхідні для

Реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

        З метою недопущення порушення прав платників податку, створення комфортних умов для платників на додану вартість, реєстрація в ЄРПН до 16.03.2017 (по 15.03.2017 включно) податкових накладних/розрахунків коригування за формою, яка була діючою до внесення змін наказом №276, не визначається як помилка, допущена при складанні податкової накладної, та не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною такі податкові накладні/розрахунки коригування є підставою для віднесення зазначених в них сум до складу податкового кредиту ( за умови дотримання всіх інших вимог Кодексу щодо формування податкового кредиту.

Довідково: дане розянення дане ДФС України листом від 10.03.2017 №5953/7/99-99-15-03-02-17 «Про податок на додану вартість».

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ