Ви є тут

Луцька ОДПІ:

Майже 54 мільйони гривень плати за землю надійшло до місцевих бюджетів від луцьких платників податків

З початку року від власників та орендарів земельних ділянок надійшло до місцевих бюджетів 53,8 мільйона гривень плати за землю, з них 48,4 мільйона гривень забезпечили юридичні особи та 5,4 мільйона гривень – фізичні. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року находження цього податку збільшились на 5,9 мільйона гривень. Про це повідомив в.о.начальника Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області Андрій Ткачук.

Загалом за п’ять місяців 2017 року у місцевий бюджет міста Луцька забезпечено надходження в сумі 39,2 мільйона гривень плати за землю, місцеві скарбниці Луцького району отримали 6,3 мільйона гривень, Ківерцівського району – 4,6 мільйона гривень та Рожищенського району – 3,7 мільйона гривень цього податку.

Нагадаємо, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права на користування земельною ділянкою.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, які надсилаються до 1 липня поточного року.

Відповідно до п. 281.1 та п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються наступні категорії фізичних осіб:

- інваліди першої і другої групи,

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років,

- пенсіонери (за віком),

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку для таких категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Довідково: порядок обчислення плати за землю та строк її сплати регулюється розділом ХІІІ Податкового кодексу України. 

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

 

З отриманих прибутків підприємства сплатили майже 90 мільйонів гривень податку, - Луцька ОДПІ

З початку року підприємства, що перебувають на обліку у Луцькій ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області, перерахували 89,7 мільйона гривень податку на прибуток підприємств до бюджетів усіх рівнів, що на 0,7 мільйона більше, ніж за п'ять місяців минулого року Про це повідомив    в.о. начальника Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області Андрій Ткачук.

Із загальної суми до державного бюджету підприємства сплатили 80,3 мільйона гривень. До бюджетів громад регіону спрямовано 9,4 мільйона гривень.

На сьогодні базова ставка податку становить 18 відсотків. Застосування інших розмірів передбачено статтею 136 Податкового кодексу України.

З початку поточного року в оподаткуванні податком на прибуток підприємств відбулися значні зміни, ознайомитися з якими можна на веб-порталі Державної фіскальної служби (http://sfs.gov.ua/, http://zp.sfs.gov.ua) або у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.sfs.gov.ua), обравши відповідний розділ.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

До уваги неприбуткових організацій!

Луцька ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області інформує, що  до 1 липня 2017 року неприбутковим підприємствам, установам та організаціям необхідно привести у відповідність до вимог Податкового кодексу України свої установчі документи.

Для неприбуткових релігійних організацій термін продовжено до 1 січня 2018 року.

Додатково повідомляємо, що у підпункті 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України  визначені вимоги, яким повинні відповідати неприбуткові організації аби не втратити статус неприбутковості.

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

 

Луцька ОДПІ про змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Фахівці Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області інформують, що з 09 червня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – Наказ № 467), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.05.2017 за № 642/30510.

Наказом № 467 внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Наказ № 897), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860
(із змінами), виклавши її у новій редакції.

Зокрема, Наказом № 467 передбачено, що фінансова звітність, яка складається платниками податку на прибуток згідно з пунктом 46.2 статті 46 Податкового кодексу України, є додатком ФЗ до Декларації та її невід’ємною частиною;

Крім того, внесені зміни до додатків ЗП, ПН, ТЦ, ВП, РІ, АМ, ЦП до Декларації.

 

Довідково: з оновленим текстом Наказу № 897 можна ознайомитись
скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи»
Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ

 

При продажу нерухомого майна, яке отримане у спадщину або перебувало у власності більше трьох років, податок на доходи фізичних осіб не сплачується

Фахівці Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області повідомляють, що під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку (пункт 172.4 стаття 172 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту172.1 статті172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

 

Відділ організації роботи Луцької ОДПІ