Ви є тут

Луцька ОДПІ:

Державна фіскальна служба має бути відкрита для громади і забезпечувати якісний податковий сервіс,- Богдан Шинкарчук

Податкова реформа в України -  це шлях побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків і державою. І тому сьогодні одним із основних напрямків роботи інспекції є створення сприятливого клімату для розвитку підприємництва, налагодження партнерських відносин із платниками податків попри всі негаразди та складну економічну ситуацію, що склалася в Україні.

Про це під час зустрічі із студентами та педагогами Луцького технічного університету повідомив в.о. начальника Луцької ОДПІ Богдан Шинкарчук.

«З самого початку  метою створення Центру обслуговування платників було і залишається забезпечення ефективної організації роботи з надання адміністративних послуг, здійснення інноваційних кроків у напрямі підвищення якості обслуговування громадян та бізнесу, удосконалення існуючих послуг та впровадження нових, переважно електронних сервісів. Cьогодні одним із основних напрямків роботи інспекції є створення сприятливого клімату для розвитку підприємництва, налагодження партнерських відносин із платниками податків.  Це – вимога сьогодення. Сучасна державна служба має бути відкрита для своїх платників та громадян, забезпечуючи якісний податковий сервіс», - зазначив Богдан Миколайович.

Відтак при Луцькій ОДПІ вже більше двох років функціонує Центр обслуговування платників податків, де платники можуть отримати весь спектр адміністративних та консультаційних послуг.

Посадовець розповів майбутнім бухгалтерам та їх викладачам про послуги, які мають можливість отримати відвідувачі Центру в кожному із залів. А також проінформував  про електронні сервіси Державної фіскальної служби України. 

Фахівці інспекції детально розповіли відвідувачам  про ключі електронного цифрового підпису, який користується значним попитом серед представників бізнесу та громадян.

На завершення зустрічі Богдан Миколайович побажав майбутнім бухгалтерам  та їх педагогам успіхів у навчанні  і роботі, здоров’я та миру.

Довідково:   центр обслуговування Луцької ОДПІ  відкрито 31 липня 2012 року. Він складається з трьох залів: залу видачі довідок та дозвільних документів; залу прийому звітності та вхідної кореспонденції; залу обслуговування платників податків. У ЦОПі  можна отримати 34 види адміністративних  послуг. Щомісячно центром надається  близько 2,5 тисяч таких послуг.

Інформаційно-комунікаційний сектор Луцької ОДПІ

Завдяки луцьким платникам податків до бюджетів сплачено майже 850 мільйонів гривень 

«Протягом січня - вересня 2014 року  Луцькою ОДПІ до Зведеного бюджету забезпечено надходжень на суму  846,2 мільйони гривень. З них до державного – 421,6 мільйонів гривень платежів, до місцевих скарбниць міста Луцька та Луцького району – 424,5 мільйони гривень»,-  повідомив в.о. начальника Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Богдан Шинкарчук.

Левову частку надходжень до місцевих бюджетів складає податок на доходи з фізичних осіб – 325,6 мільйони гривень. При цьому вдалось додатково мобілізувати 17,7 мільйонів гривень цього податку.

«Стабільні надходження – це черговий доказ податкової свідомості платників та сумлінного виконання своїх обов’язків. Адже, стабільні надходження, як ніколи потрібні не тільки для фінансової стабільності, а й для забезпечення миру та спокою в Україні»,- зазначив Богдан Миколайович.

Луцька ОДПІ  дякує платникам за розуміння та активну громадянську позицію щодо фінансової підтримки нашої Батьківщини.

                           Інформаційно – комунікаційний сектор Луцької ОДПІ

 

Луцька ОДПІ про податок на відсотки по депозитам

Луцька ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області повідомляє, що фінустанови зобов’язані самостійно утримувати з нарахованих доходів податок та перераховувати суми нарахованого з процентів податку на доходи.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2014 року оподатковуються  проценти, нараховані на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Нараховані проценти підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою 15%, незалежно від суми, яка розміщена на депозиті. Обов'язок із нарахування та його сплати до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу яка нараховує такий дохід.

При цьому всі фінустанови, у тому числі банки та кредитні спілки, при нарахуванні процентів виконують роль податкових агентів. Тому, вони зобов’язані самостійно утримувати з нарахованих доходів податок та   перераховувати суми нарахованого (утриманого) з процентів податку на доходи. 

                                 Інформаційно –комунікаційний сектор Луцької ОДПІ 

Чи можна в рядку «Номер телефону» податкової накладної зазначати номер мобільного телефону, - Луцька ОДПІ

Фахівці Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області повідомляють, що формою податкової накладної, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962, крім обов’язкових реквізитів передбачені й інші додаткові реквізити, зокрема, «Номер телефону» продавця та покупця.

Для заповнення рядка «Номер телефону» податкової накладної передбачено десять клітинок, які заповнюються у числовому форматі. При заповненні цього рядка слід зазначати телефонний номер абонента з кодом населеного пункту або відповідним кодом мобільного оператора. Номер телефону вирівнюється по правому краю поля і не повинен містити жодних інших знаків та символів (пункт 2 Порядку № 10).

Отже, враховуючи викладене, податкова накладна, в якій платником податку на додану вартість зазначено номер мобільного телефону (за умови вірно заповнених всіх обов’язкових реквізитів та інших рядків) не вважається заповненою з порушеннями.

Нагадаємо, що з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.    

                                Інформаційно – комунікаційний сектор Луцької ОДПІ    

Луцька ОДПІ: кількість перевірок зменшилась, а їх ефективність зросла

За вісім місяців 2014 року фахівці податкового аудиту Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області  провели 287 документальних перевірок (планових- 24 та позапланових- 263) юридичних осіб, що у 1,4 рази менше, ніж минулого року. Тоді їх кількість становила 392.

Значне зменшення кількості документальних перевірок у цьому році не позначилось на ефективності роботи. За їх результатами донараховано 44,2 мільйони гривень що на 3,6 мільйони гривень більше, ніж у відповідному періоді 2013 року. З донарахованих сум цьогоріч підприємства  вже сплатили 15,9 мільйони гривень.

Про це повідомив під час круглого столу із суб’єктами господарювання  заступник начальника Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області Андрій Ткачук.

«Для перевірок відібрані тільки ті підприємства, у яких наявні ризики ухилення від оподаткування. Відповідно, зменшено податкове втручання в господарську діяльність сумлінних платників», - запевнив  Андрій Михайлович.

За словами посадовця,  на сучасному етапі малому й середньому бізнесу пропонуються величезні преференції, співставні із податковими канікулами. Уряд має намір посилити підтримку малого й середнього бізнесу - зменшити максимальні ставки єдиного податку та заборонити перевірки платників єдиного податку й суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 мільйонів гривень. Це стимулюватиме розвиток існуючих та відкриття нових підприємств, а  також сприятиме створенню нових робочих місць.

На завершення зустрічі Андрій Ткачук підкреслив : «Завдяки змінам у податковій системі буде суттєво спрощено адміністрування податків – значно збільшиться число електронних сервісів, зменшиться кількість звітних періодів, скоротиться кількість звітів, платежів та перевірок».

                           Інформаційно – комунікаційний сектор Луцької ОДПІ