Ви є тут

Курс України на Євросоюз визначений … але чи потрібно підписувати угоди, які суперечать добробуту країни?

Курс України на Євросоюз визначений …  але чи потрібно підписувати угоди, які суперечать добробуту країни? Однозначна відповідь ні! Сотні людей вийшли на майдан з гаслом: „Ми хочемо у ЄС!”, але на яких умовах нікого не хвилює. Президент  взяв лише короткочасну паузу, щоб добре вивчити усі ризики пов’язані із таким кроком. Тому зразу виникає питання доцільності збирати мітинг, якщо всі ми дивимось в одному напрямі та тримаємо один курс у Європу. Рішучі дії повинні здійснюватися виключно при розумінні того, що вони принесуть позитивний ефект для суспільства. 

Підписання Угоди про асоціацію України та Європейського союзу має свої позитиви: забезпечить українцям ефективний і доступний судовий захист, високі і надійні конституційні гарантії прав і свобод людини і громадянина. Хто ж не хоче скористатися шансом поліпшити життя населення, підняти рейтинг країни і посилити політичну позицію на світовій арені.

Проте, ми не беремо до уваги можливі негативні наслідки, які можуть зробити Україну ще слабкішою, ніж зараз.

Висока конкуренція на європейському ринку продовольчих і промислових товарів залишають українську продукцію без шансів. Усьому провиною застарілі технології і устаткування. Плюс, високі вимоги до продукції, що висуваються Євросоюзом і незбагненні для України.                       

Промисловість приречена на провал. Європейська структура продемонструвала свою поведінку на прикладі компаній, в яких було зроблено значне "чищення", велика частина з них закрита за фактом непридатності для регіональних об'ємів. 

У результаті, найвагомішою втратою України стануть стосунки з Росією. Російський ринок є основним споживачем української продукції. Закриття митних меж неминуче приведе до посилення російської політики відносно експорту тієї ж нафти, попиту на українську продукцію.

На мою думку, для нашої країни повинні бути визначені чіткі правила вступу в ЄС, які надають певні преференції та привілеї при підписанні Угоди про Асоціацію та сприятимуть соціально – економічному розвитку держави. Зокрема підтримка малого та середнього бізнесу, доступ до європейської системи освіти, охорони здоров’я, ринку праці. Чому одні країні мають більші привілеї? Чим Україна гірша? Як приклад можна відзначити сусідню з Україною державу – Польщу, яка після вступу в Асоціацію отримала щедрі дотації від ЄС( як кредити, так і інвестиції), які у Польщі набагато більші ніж у інших нових членів Євросоюзу. 

Прикрим є той факт, що у всіх виступах опозиція керується волею народу, проте ніхто не згадує тих людей, які залишилися вдома та не вийшли на майдан. Тоді можна вважати, що їхня думка не враховується. Я переконаний, що ця частина народу не менше хвилюється за долю своєї Батьківщини, вони теж хочуть жити в рамках європейської цивілізаційної моделі, проте доводять це щоденною клопіткою працею, а не просто балачками.

Ситуація в нашій державі є напруженою, проте головне для кожного з нас – зберегти мир за будь-яких обставин. Тому, закликаю вас, жителі Луцького району, проаналізувати все без зайвих емоцій та поставитись свідомо до подій, які відбуваються.

З повагою Ігор Волошенюк,

голова Луцької районної ради