Звернення депутатів Луцької районної ради до Президента України Зеленського В.О. та Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. щодо майбутнього продажу земель

ПІДТРИМАНО

Рішення районної ради

від 04.10.201943/7

Шановний пане Президенте України!

Шановний пане Голово Верховної Ради України!

Ми, депутати Луцької районної ради Волинської області, висловлюємо нашу підтримку Вашим намірам щодо відновлення української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців. Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави,- це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.

Скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначають подальшу долю не тільки аграрного сектору, а і всієї країни на десятиріччя вперед. Одним з найважливіших питань, яке хвилює нас, аграріїв та всіх жителів Волинської області є чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії? Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії - село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їх повільної смерті. В результаті їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій.

Враховуючи вищесказане, ми прийняли рішення підтримати звернення ГС „Всеукраїнська Аграрна Рада” до Президента України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм до першої частини Конституції України, що можна зробити лише після проведення всеукраїнського референдуму. Невиконання цього та допуск іноземців до українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшеної деградації українського села!

Зважаючи на вищевикладене, закликаємо Вас сприяти широкому публічному обговоренню покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь українців; ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність Українські землі сільськогосподарського призначення.

Глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку Українського народу, а не об’єктом спекуляції та наживи для іноземців.